warning icon
YOUR BROWSER IS OUT OF DATE!

This website uses the latest web technologies so it requires an up-to-date, fast browser!
Please try Firefox or Chrome!

ceviz-iciYabancı Ceviz Türleri
Chandler, Pedro, Franquette, Fernor,Fernette

Yerli Ceviz Türleri
Bilecik, Kaman, Şebin, Yalova-1, Yalova-4

Satış Prosedürümüz:
Fidanlarımız, çoğunlukla ön siparişli ve sözleşmeli olarak üretilip satılmaktadır. Açık köklü fidan sezonunda tür ve anaç tercihinize göre stoğumuz uygun olmayabilir. Bunun için mutlaka sezon öncesi irtibata geçiniz.

Açık köklü fidan satışı, fidan sökümlerimiz mevsim şartlarına göre Aralık – Mart ayları arasında gerçekleşir.
Tüplü fidan satışı, yılın her döneminde satışımız gerçekleşir. Ancak yüklü alımlarınızda sadece siparişle üretim yapılmaktadır.

Tüm Türkiye’ye özel ambalajlarla, alıcı ödemeli olarak anlaşmalı kargo firmaları ile gönderim yapıyoruz. Kargo ile alımlarınızı, nakliye maliyetleriniz, daha korunaklı paketleme açısından  açık köklü sezonda yapmanızı öneririz.

Ceviz hakkında ön bilgi, anadolu, bursa, trakya, cevizin anavatanı bölgesinde yer almakta ve hemen her bölgesinde kültürü yapılmaktadır. Aşılı ceviz üretimi, son yıllara kadar istenilen düzeyde yaygın değildi. Ancak son zamanlarda yapılan araştırma ve geliştirmeler sonucu, yüksek kalitei ve verimli türler çevre koşullarına uygun türler geliştirildi. bu ürünlerle kurulan kapama ceviz bahçeleri çok verimli

Dünya ceviz üretimi abd ve çin'den sonra üçüncü sırada olan ülkemiz, meyve veren vermeyen 4,5 milyona yakın ceviz ağacı varlığıyla yıllık 120bin ton ceviz meyvesi üretiyoruz. karadeniz , ege, marmara ve orta anadolu en yoğun üretim yapılan bölgeler. ceviz iç pazarda ve dış pazarda yaygın kullanılan bir hammadde. ağaç başına verim ne kadar? aşısız cevizler verimi düşürmektedir. ceviz kabuğu, kabuksuz ceviz içi, %50 artış .

Aşılı fidanlarla bahçe tesis edildiğinde; 5 yaş verimi bir ceviz ağacı için 3 4 kg. 8 yaşında bir ağaç için 8-12kg 12 yaşında bir ceviz ağaç için 20-30 kg, 20 yaşında bir ceviz ağacı için 80-120kg verim vardır. cevizde dölleme, sık dkim ve sulama önemli. toprak yapısı, iklim, dikim öncesi toprak hazırlığı, bakım, ilaçlama, meyve kalitesi için çok önemlidir.

loading
×